Szpital | sezon 11 odc. 758

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dwie czternastoletnie dziewczyny pobiły się. Lepiej sytuowana pacjentka wyśmiewała się z koleżanki. Pokazała jej zdjęcia matki, na których widać, że kobieta pracuje jako prostytutka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dwie 14-letnie dziewczyny pobiły się. Lepiej sytuowana pacjentka wyśmiewała się z koleżanki. Pokazała jej zdjęcia matki, na których widać, że kobieta pracuje jako prostytutka. Kiedy pacjentka rozmawia o tym z rodzicielką, ona wszystkiego się wypiera. Okłamuje córkę, że opiekuje się staruszkami. Wkrótce między nastolatkami dochodzi do kolejnej bójki, a prawda o matce jednej z nich wychodzi na jaw. Pod opiekę doktora Michała Morawskiego trafia 65-letnia kobieta, która zemdlała i spadła ze schodów. Pierwszej pomocy udzielił jej wnuczek. Pacjentka nie wiedziała o istnieniu chłopca. Dwadzieścia lat wcześniej wyrzuciła z domu córkę. Od tamtej pory nie miała z nią kontaktu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...