Szpital | sezon 11 odc. 752

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Szewczyk leczy siedemnastolatkę, która upiła się do nieprzytomności w parku. Jej matka, zrozpaczona po odejściu męża, przestała zajmować się córkami. Młodsza z nich próbuje zadbać o starszą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Robert Szewczyk leczy 17-letnią dziewczynę, która upiła się do nieprzytomności w parku. Jej matka, zrozpaczona po odejściu męża, przestała zajmować się dorastającymi córkami. Młodsza z nich próbuje zadbać o starszą. Tymczasem partner pacjentki, przez którego zaczęła pić, podaje jej amfetaminę, by mogli uciec ze szpitala. Nastolatka traci przytomność, a lekarze muszą ją reanimować. W drodze do pracy doktor Wojciech Jarosz spotkał błąkającego się 3-letniego chłopca. Dziecko spacerowało tylko w piżamie i teraz jest bardzo wyziębione. Okazuje się, że małego pacjenta wychowuje samotny ojciec. Mężczyzna zasłabł w wyniku spadku cukru. On również trafia na oddział ratunkowy. Przebywa tam także matka byłej partnerki pacjenta. Dziewczyna porzuciła syna zaraz po porodzie. Babcia trzylatka sprowadza córkę do szpitala. Ma nadzieję, że zajmie się dzieckiem.

Występują

Zobacz także

Ładuję...