Szpital | sezon 11 odc. 748

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dr Jarosz zajmuje się dziewięciolatkiem, którego próbowano uprowadzić. Okazuje się, że chłopiec doświadcza w domu przemocy. Na oddziale przebywa też dwudziestolatka będąca w 7. miesiącu ciąży.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do doktora Wojciecha Jarosza trafia 9-letni chłopiec, którego upił i próbował porwać nieznajomy mężczyzna. Pacjent zaufał mu tylko dlatego, że był dla niego miły. Ojciec często krzyczy na chłopca, stosuje też wobec niego przemoc. Lekarz odkrywa na ciele malca liczne ślady pobicia. Kiedy rodzic zostaje poinformowany, że sprawa trafi do opieki społecznej, dostaje szału. Na oddział trafia 20-letnia dziewczyna w siódmym miesiącu ciąży. Biologiczny ojciec dziecka wyjechał za granicę, przez co nie zdążył się o niczym dowiedzieć. Starsza siostra pacjentki postanawia zapoznać ją z właściwym mężczyzną, ponieważ uważa, że obecny nie nadaje się na opiekuna. Wkrótce sprawy komplikują się...

Występują

Zobacz także

Ładuję...