Szpital | sezon 11 odc. 744

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Doktor Anna Nowicka zajmuje się 30-letnim mężczyzną, który dotkliwie się poturbował po tym, jak spadł z drabiny. Remontował mieszkanie, ale klientka nie mogła zapłacić, więc postanowiła go uwieść.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Anna Nowicka zajmuje się 30-letnim mężczyzną, który dotkliwie się poturbował po tym, jak spadł z drabiny. Remontował mieszkanie, ale klientka nie mogła zapłacić, więc postanowiła go uwieść. Gdy ten się opiera, kobieta postanawia poprosić o pomoc córkę. Młodzi ludzie podobają się sobie i umawiają na randkę. Pacjent podejrzewa, że dziewczyna jest nim zainteresowana tylko dlatego, że wykonuje polecenia matki. Pod opiekę doktora Wojciecha Jarosza trafia student. Stracił przytomność na uczelni, będąc na narkotykowym głodzie. Od jakiegoś czas bierze amfetaminę, by poradzić sobie z nauką. Ojciec wie o tym problemie, ale nie widzi w tym, co się dzieje, niczego złego. Stan zdrowia mężczyzny martwi jego matkę. Na oddziale pacjent chce zażyć kolejną dawkę narkotyku, prosi o pomoc brata. Gdy on odmawia, płaci nieznajomemu za zdobycie używki.

Występują

Zobacz także

Ładuję...