Szpital | sezon 11 odc. 740

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na oddział ratunkowy trafia kobieta, która spadła ze schodów. Ma romans z 20-letnim sąsiadem. Nie chce, by jej mąż poznał prawdę. Anna Nowicka przyjmuje nastolatka, który uległ wypadkowi na siłowni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pod opiekę ordynatora, doktora Piotra Wójtowicza, trafia kobieta, która spadła ze schodów. Pacjentka ma romans z 20-letnim sąsiadem. Nie chce, żeby jej mąż poznał prawdę, więc postanawia zakończyć drugi związek. Na oddziale odkrywa, że zaszła w ciążę, a ojciec dziecka to prawdopodobnie dwudziestoletni kochanek. Boi się zranić męża, ale obawia się też związku z młodszym partnerem. Postanawia okłamać małżonka. Doktor Anna Nowicka przyjmuje na oddział nastolatka, który spadł z bieżni, kiedy po raz pierwszy poszedł na siłownię. Chłopak chciał zaimponować starszemu bratu i ojcu, ponieważ ci uważają, że jest za mało męski. Rodzic pacjenta zmusza synów do ciągłej rywalizacji, próbuje sprawić, by młodszy dorównał starszemu. W szpitalu ten drugi postanawia zakpić z brata i namawia swoją partnerkę do poderwania nastolatka. Niestety, dziewczyna zakochuje się w nim.

Występują

Zobacz także

Ładuję...