Lombard. Życie pod zastaw 6 (299)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Joanna i Marcin zamieszkują z matką mężczyzny, Tamarą. Pod wspólnym dachem wychodzi na jaw, że kobieta jest apodyktyczna, a Marcin zanadto ulega jej wpływom. Relacje kobiet stają się napięte.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Joanna i Marcin chcieliby kupić dom, jednak nie stać ich na taki wydatek. Pomoc oferuje im matka mężczyzny, Tamara, która właśnie sprzedaje mieszkanie. We troje przeprowadzają się do zakupionego domu. Pod wspólnym dachem wychodzi na jaw, że kobieta jest apodyktyczna, a Marcin zanadto ulega jej wpływom. Pewnego dnia Tamara sprzedaje w lombardzie należącą do Joanny lampę. Relacje dwóch kobiet stają się jeszcze bardziej napięte. Roman ulega coraz większej fascynacji Kaśką i pod jej wpływem zmienia swój wygląd. Staje się obiektem drwin ze strony sąsiadów. Mimo to rozważa zrobienie sobie tatuażu. Postanawia też zabrać Kaśkę na wspólną wyprawę do wioski. Jadą do Romana, a Kaśka poznaje Zenobię.

Występują

Twórcy

Ładuję...