Lombard. Życie pod zastaw 6 (296)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Trwa epidemia koronawirusa. Marta zatrudnia się jako wolontariuszka w ośrodku pomocy społecznej. Beata i Kazimierz wspierają córkę w tym przedsięwzięciu, ale obawiają się o jej zdrowie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Epidemia koronawirusa sieje zamęt. Zatrudniona jako wolontariuszka w jednym z ośrodków pomocy społecznej Marta obserwuje, jak z dnia na dzień z powodu zachorowań ubywa personelu i pacjentów. Beata i Kazimierz wspierają córkę w tym przedsięwzięciu, ale obawiają się o jej zdrowie. Marta chce oszczędzić im trosk i ukrywa, że w pomocy przy pensjonariuszach wytrwała tylko ona i pielęgniarka. Adek nie chce, by rodzice wychodzili z domu. Przebywająca w domu Benia, oczekując na powrót Betona, szyje maseczki ochronne. Okazuje się, że jedna z kobiet mieszkających w sąsiedztwie pada ofiarą prześladowań z powodu pracy w służbie zdrowia. Inni lokatorzy czują się zagrożeni. Beton interweniuje. Nie każdy klient lombardu przestrzega panujących obostrzeń, co prowadzi do wizyty policyjnego patrolu. Pewna objęta kwarantanną kobieta musi uciekać przed agresywnym mężem. Roman rusza z pomocą.

Występują

Twórcy

Ładuję...