Lombard. Życie pod zastaw 6 (309)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kurierowi Adamowi ktoś kradnie samochód. Jedną z przesyłek jest kosztowny wózek inwalidzki. Wkrótce jeden z klientów lombardu, Przemek, proponuje sprzedaż wózka. Adek jest podejrzliwy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Kurierowi Adamowi Szklarskiemu ktoś kradnie samochód służbowy wypełniony przesyłkami. Jedną z nich jest kosztowny wózek inwalidzki dla sześcioletniego Tymka. Wkrótce po kradzieży pojazdu jeden z klientów lombardu, Przemek, proponuje sprzedaż licznych sprzętów elektronicznych oraz właśnie wózek inwalidzki. Adek przysłuchuje się tłumaczeniom mężczyzny, w jaki sposób wszedł on w posiadanie urządzenia, dochodzi do wniosku, że historia jest wiarygodna i zakupuje wózek. Tymczasem Beton i Lidka badają sprawę kradzieży. Emil proponuje Lolkowi spotkanie przy piwie, jednak ten odmawia z powodu Dagmary. Adek przypuszcza, że kobieta poddaje go zbyt dużej kontroli. Przeprowadza pewną prowokację.

Występują

Twórcy

Ładuję...