Lombard. Życie pod zastaw 6 (290)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Zygmunt, 70-letni właściciel piekarni, ciężko pracuje, by piec idealne pieczywo. Trafia do szpitala w stanie przedzawałowym. Jego dzieci rozważają propozycję Ziutka i zastawienie zakładu w lombardzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Zygmunt to oddany swojej pracy siedemdziesięcioletni właściciel piekarni. Wiele wymaga od swoich młodych pracowników i zarzuca im, że nie chcą w odróżnieniu od niego pracować po godzinach, by upiec idealne pieczywo. Organizm seniora nie wytrzymuje zawrotnego tempa i mężczyzna z własnej winy trafia do szpitala w stanie przedzawałowym. Jego dzieci, Dorian i Ewa, rozważają zaproponowany przez Ziutka plan - zastawienie zakładu w lombardzie. Robert z powodu problemów z eksżoną musi zastawić auto. Kazimierz wyraża chęć pomocy. Do Mariusza do lombardu przychodzą dawni znajomi.

Występują

Twórcy

Ładuję...