Lombard. Życie pod zastaw 6 (283)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Student prawa Krzysiek jako jeden z wielu nie zdaje egzaminu poprawkowego. Jest jednak przekonany, że napisał test dobrze. Aby zapłacić za warunek, musi zastawić w lombardzie parę przedmiotów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Student prawa Krzysiek Joczys jako jeden z wielu nie zdaje egzaminu poprawkowego u pewnego profesora. Jest jednak przekonany, że napisał go dobrze. Aby zapłacić za warunek, musi zastawić parę przedmiotów w lombardzie. Okazuje się, że Lolek zna niesławnego profesora i umawia Krzyśka ze swoim znajomym, który też kiedyś studiował prawo. Ten potwierdza, że egzamin jest przekrętem. Koledzy wykradają prace z gabinetu i okazuje się, że nie są one ocenione... Tymczasem Robert dowiaduje się, że doszło do szamotaniny, a Patrycji pomógł ktoś, z kim później pojechała. Adek chce ustalić, co się wydarzyło, i poznać tożsamość wybawcy. Klientka lombardu chce zastawić tablet, który według niej okazał się nieudanym prezentem dla jej synka. Niebawem zjawia się jej mąż. W końcu przychodzi tam też siedmioletni Bartuś, który relacjonuje, co się dzieje w jego domu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...