Lombard. Życie pod zastaw 6 (297)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Diler Diablo ucieka przed policją. Wrzuca narkotyki do toalety w restauracji. Zleceniodawca Dziadek chce wymierzyć mu dotkliwą karę. Ziutek angażuje się do pomocy w odkażaniu lombardu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Młody diler zwany "Diablo" zostaje w wyniku policyjnej prowokacji zmuszony do ucieczki. Aby nie zostać nakrytym, wrzuca narkotyki do toalety w restauracji. Jego zleceniodawca, "Dziadek", zleca swoim ochroniarzom wymierzenie mu dotkliwej kary. Mimo wszystko "Diablo" nie ponosi poważnych obrażeń w walce z nimi. "Dziadek" snuje kolejny plan. Gangster ma na oku również Mariusza. Ziutek angażuje się do pomocy w odkażaniu lombardu, który na nowo został otwarty. Do pracy nie może wrócić Lolek na skutek pomyłki policji i sanepidu. Jest bowiem wraz z Dagmarą uziemiony w domu do czasu wyjaśnienia sprawy. Kazimierz i Beata niepokoją się, że Marta ma w sobie zbyt wiele empatii. Pewne wydarzenie zmienia ich sposób widzenia. Mariusz jest nachodzony w lombardzie przez dawnego znajomego. Zirytowany postanawia załatwić tę sprawę po swojemu. Andżelika jest zaniepokojona.

Występują

Twórcy

Ładuję...