Lombard. Życie pod zastaw 6 (295)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Mieczysław, strażnik w muzeum, pada ofiarą mobbingu ze strony dyrektora. Jest pomijany w systemie rotacyjnym. W końcu postanawia się zemścić. W lombardzie zjawia się Iwona, matka Patrycji i Blanki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Mieczysław, strażnik w muzeum, pada ofiarą mobbingu ze strony dyrektora placówki. Jest notorycznie pomijany w systemie rotacyjnym i powierza mu się zadanie pilnowania pomieszczenia znajdującego się w najdalszym punkcie muzeum. Latami gromadzona frustracja znajduje ujście w opracowywaniu zemsty... W lombardzie zjawia się Iwona, matka Patrycji i Blanki. Druga z dziewczyn z pomocą Adka karmi ją, a następnie wyprasza. Niezrażona ostrym traktowaniem kobieta udaje się do Patrycji. Okazuje się, że wpadła w tarapaty. Córka chce jej pomóc, jednak Adek uważa, że nie jest to dobry pomysł.

Występują

Twórcy

Ładuję...