Lombard. Życie pod zastaw 6 (284)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Andzia i Feliks, zakochani w sobie pensjonariusze domu spokojnej starości, postanawiają się pobrać. Mężczyzna chce zabrać wybrankę w podróż poślubną do Rzymu. Potrzebuje jednak pomocy finansowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Andzia i Feliks, zakochani w sobie pensjonariusze domu spokojnej starości, postanawiają się pobrać. Mężczyzna chce zabrać wybrankę w podróż poślubną do Rzymu. Aby zrealizować to marzenie, prosi najbliższych o pomoc finansową. Jego zięć, Daniel, kategorycznie odmawia, mimo iż senior oddał córce dom do dyspozycji. Rozgoryczony odmową Feliks postanawia wziąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Na wieść o tym Daniel kontaktuje się z Kazimierzem. Tymczasem Benia nadal snuje marzenia o dziecku. Dba o swoje zdrowie, wprowadza nową dietę i zaczyna ćwiczyć jogę. Postanawia też nabyć zastawione w lombardzie urządzenie, w którym można ugotować dietetyczny ryż. Klientka proponuje jej jeszcze coś, co wspomagać ma zdrowie kobiet.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...