Szpital | sezon 13 odc. 926

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dwudziestolatka w dziewiątym miesiącu ciąży podejrzewa, że zaczęła już rodzić. W zamian za pieniądze zgodziła się oddać dziecko biologicznemu ojcu i jego bezpłodnej żonie. W szpitalu zmienia decyzję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Do doktor Dominiki Gajdy trafia 20-latka w dziewiątym miesiącu ciąży. Podejrzewa, że zaczęła już rodzić. W zamian za pieniądze zgodziła się oddać dziecko biologicznemu ojcu i jego bezpłodnej żonie. W szpitalu uświadamia sobie jednak, że nie chce rozstawać się z pociechą. Tymczasem pacjentem doktor Anny Nowickiej zostaje 9-latek, który doznał urazu głowy, gdy przewrócił się podczas jazdy na deskorolce bez kasku. Chłopcem opiekował się wówczas narzeczony jego mamy. Mężczyzna spotyka w szpitalu znajomego, który jest narkomanem. Sam ukrywa przed partnerką fakt, że również był uzależniony. 9-latka czeka skomplikowana operacja. Informacja ta załamuje przyszłego ojczyma malucha. Wraca do narkotyków.

Występują

Zobacz także

Ładuję...