Szkoła (572)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Joasia podejrzewa, że partner jest z nią dla pieniędzy. Postanawia dać mu nauczkę. Paulina prowadzi bloga, na którym udziela porad sercowych. Dzięki niej jedna z jej czytelniczek znajduje miłość.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Maturzystka Joasia Ambroziak podejrzewa, że partner jest z nią tylko dla pieniędzy. Postanawia dać mu nauczkę i zaczyna się wysługiwać chłopakiem. Związek rozpada się. Problem w tym, że nastolatce wciąż zależy na Marcinie. Zaczyna mieć wątpliwości, czy dobrze go oceniła. Gimnazjalistka Paulina Rydlewicz prowadzi anonimowo bloga, na którym udziela porad sercowych. Jedną z jej czytelniczek jest Iza Sordyl, która chce poderwać Radka Szustera. Rady koleżanki okazują się bardzo przydatne. Tymczasem Paulina odkrywa, że pomogła nastolatce zdobyć chłopaka, w którym jest zakochana. Teraz usiłuje zniszczyć ich związek, dając rywalce błędną wskazówkę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...