Szkoła (552)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Licealistka Ela pragnie nagrać solową płytę. Prosi o pomoc Wacka Mrozińskiego, który pomaga jej komponować muzykę. Podczas wspólnej pracy nastolatka orientuje się, że jest zakochana w przyjacielu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealistka Ela Nowik pragnie nagrać solową płytę. Prosi o pomoc Wacka Mrozińskiego, który pomaga jej komponować muzykę. Podczas wspólnej pracy nastolatka orientuje się, że jest zakochana w przyjacielu. Tymczasem była dziewczyna Wacka zaczyna być zazdrosna o Elę. Postanawia ją skompromitować i skłócić z partnerem. Inny uczeń liceum, Jurek Litwin, sprawia nauczycielom kłopoty, więc często dostaje uwagi. Andrzej Lesicki liczy, że zachowanie nastolatka poprawi udział w olimpiadzie. Po tym, jak Jurek dołącza do kółka fizycznego, zaczyna dokuczać i ośmieszać kolegów z zajęć. Grupa postanawia sprowokować Jurka. W konsekwencji dyrektor zawiesza go w prawach ucznia.

Występują

Zobacz także

Ładuję...