Szkoła (550)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Grzesiek z powodu złych stopni może nie zostać dopuszczony do egzaminu dojrzałości. Dowiaduje się o planach mamy, która chce zatrudnić go w swojej firmie. Postanawia poprawić oceny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Maturzysta Grzesiek Chojnowski ma tak złe stopnie, że może nie zostać dopuszczony do egzaminu dojrzałości. Dowiaduje się o planach mamy, która chce zatrudnić go w swojej firmie. Postanawia poprawić oceny. Zazdrosna o brata Edyta próbuje ośmieszyć nastolatka przed dyrektorem. Daje Grześkowi gaz rozweselający, a potem pisze za niego wulgarne wypracowanie. Licealistka Dagmara Wilk zrywa ze swoim nowym chłopakiem. Chcąc zemścić, Kuba zakłada bloga, na którym publikuje plotki dotyczące byłej partnerki i jej przyjaciół. Skłóconą grupę znajomych próbuje pogodzić Rafał Zięcina. Zamierza przekazać Kubie fałszywą informację o Kasi Przybysz, która zażywa substancje odurzające. W ten sposób może wszystkim udowodnić, kto jest autorem strony.

Występują

Zobacz także

Ładuję...