Szkoła (530)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Do jednej z klas gimnazjalnych dołącza Robert. Chłopak od początku nie przypadł do gustu Cezaremu. Kiedy zabiera na randkę jego młodszą siostrę, ten postanawia ośmieszyć znienawidzonego nastolatka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Do jednej z klas gimnazjalnych dołącza Robert Wolski. Chłopak od początku nie przypadł do gustu Cezaremu Petrusowi. Kiedy zabiera na randkę jego młodszą siostrę, ten postanawia ośmieszyć znienawidzonego nastolatka. Rozsiewa kompromitujące plotki i próbuje oskarżyć Roberta o kradzież telefonu. Inni gimnazjaliści, Kamil Kurcz oraz Wiktoria Mazurkiewicz, zaczęli się spotykać. Oboje zapominają o świętowaniu miesięcznicy. Chłopakowi jest głupio, więc w ramach przeprosin daje ukochanej złoty naszyjnik babci. Dziewczynie podoba się prezent. Nie wie, że ukochany go ukradł. Zastanawia się jedynie, skąd miał on pieniądze na tak drogi podarek. Wkrótce Barbara Gruszka wzywa do szkoły babcię Kamila. Ten wpada w panikę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...