Szkoła (551)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Przemek przyznaje się dziewczynie do zdrady. Jola nie może mu wybaczyć. Do jednej z klas wyższych dołącza Sylwia. Od razu wpada w oko chłopakowi, który podoba się jej dawnej przyjaciółce.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Przemek Gawlik przyznaje się swojej dziewczynie do zdrady. Jola nie może mu wybaczyć i ciągle przypomina partnerowi, co się stało. Za radą przyjaciółki nastolatka postanawia pocałować innego ucznia. Sądzi, że dzięki temu uratuje związek. Do jednej z klas wyższych dołącza Sylwia Karoń. Od razu wpada w oko chłopakowi, który podoba się jej dawnej przyjaciółce, Mariannie Zaborowskiej. Zazdrosna licealistka rozpuszcza plotkę o tym, że Sylwia przeszła operację zmiany płci. Karoń staje się pośmiewiskiem, ale nie wie dlaczego.

Występują

Zobacz także

Ładuję...