Szkoła (668)

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do jednej z klas licealnych dołącza nowy uczeń. Chłopak jest Ukraińcem. Pracuje po lekcjach, by wspomóc matkę, która wychowuje go samotnie. Wkrótce Jurij pada ofiarą prześladowania ze strony kolegi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna odsłona perypetii uczniów krakowskich szkół. Młodych ludzi zajmuje nie tylko walka o dobre oceny. Zmagają się też z pierwszymi miłosnymi doświadczeniami oraz poszukiwaniem swojego miejsca w grupie rówieśników. To ponadto czas ich buntu przeciwko dorosłym. W nowym sezonie poruszony zostanie m.in. temat dyskryminacji rasowej.

W tym odcinku

Do jednej z klas licealnych dołącza nowy uczeń. Chłopak jest Ukraińcem. Pracuje po lekcjach, żeby wspomóc matkę, która wychowuje go samotnie. Wkrótce Jurij pada ofiarą prześladowania ze strony kolegi, Maćka. Nastolatek dotąd był zatrudniony w firmie ojca chuligana, ale został zwolniony z powodu tego szkolnego konfliktu. Inni uczniowie wykorzystują sytuację, by okraść Maćka, a następnie zrzucić winę na Jurija. Filip Milecki i Bożena Rogalska są parą. Dziewczyna czuje jednak, że ona angażuje się w ten związek dużo bardziej. Tymczasem uczeń wciąż myśli o byłej partnerce. Gdy Nina przybywa do ich szkoły, Filip zrywa z Bożeną. Chcąc go zatrzymać, Rogalska okłamuje Mileckiego, że jest w ciąży.

Występują

Zobacz także

Ładuję...