Szkoła (554)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Ania zakochała się w najlepszym przyjacielu, Marcinie. Chłopak próbuje zniechęcić do siebie dziewczynę. Ania zrywa z nim kontakt. Wkrótce licealista widzi ją z innym uczniem. Jest zazdrosny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealistka Ania Misiewicz zakochała się w najlepszym przyjacielu, Marcinie Knapiku. Nastolatek próbuje zniechęcić do siebie dziewczynę. Jest dla niej niemiły, zaczyna się niechlujnie ubierać. Kiedy Ania poznaje przyczynę zmiany zachowania Marcina, zrywa z nim kontakt. Wkrótce licealista widzi byłą przyjaciółkę z innym uczniem. Dostaje ataku zazdrości. Gimnazjalistka Kinga Dąbrowska pod pretekstem przyjaźni wykorzystuje koleżanki i znęca się nad nimi. Na swoją nową ofiarę wybiera Zuzię Banaś. Dzięki temu nastolatka poznaje chłopaka, który jej się podoba. Kinga zaczyna manipulować gimnazjalistką. Przez to kończy ona długoletnią przyjaźń z Anitą i Sebastianem.

Występują

Zobacz także

Ładuję...