Szkoła (560)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Adam jest dręczony przez szkolnych chuliganów. Jego brat nie chce stać się kolejną ofiarą napastników. Próbuje do nich dołączyć. Porzucona licealistka Monika zakłada klub samotnych serc.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Trzecioklasista Adam Wojcieszko jest dręczony przez szkolnych chuliganów. Jego brat Konrad, nie chcąc stać się kolejną ofiarą, nawiązuje przyjaźń z uczniami. Próbuje też dołączyć do ich grupy. Zostaje przyjęty i otrzymuje pierwsze zadanie: ma ukraść telefon. Mimo wszystko Konrad pada ofiarą przemocy, a w jego obronie staje Adam. Wojcieszko postanawia wyjawić Teresie Kremer, co dzieje się w szkole. Licealistka Monika Zaręba została porzucona. Zakłada klub samotnych serc. Nie może znieść szczęścia innych, więc próbuje sabotować związki zakochanych uczniów. Razem z kolegą doprowadza do rozstania najlepszej przyjaciółki, Ewy, i jej chłopaka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...