Szkoła (539)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Para licealistów zaniedbuje naukę. Matka chłopaka zabrania mu przebywać z ukochaną. Ten nie zamierza się słuchać. Młodzi pragną się usamodzielnić. Spędzają noc w szkolnej piwnicy. Okradają sklepik.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Para licealistów wciąż imprezuje, zaniedbując naukę. Matka chłopaka zabrania mu przebywać z ukochaną. Ten nie zamierza się słuchać. Młodzi ludzie pragną się usamodzielnić, ale nie mają środków do życia. Spędzają noc w szkolnej piwnicy, a rankiem okradają sklepik. Z kolei Piotrek chciałby już rozpocząć współżycie z Polą. Dziewczyna nie czuje się jednak gotowa. W dodatku przyjaciółka, Martyna, chce odbić jej partnera. Nielojalna koleżanka zamierza wykorzystać fakt, Piotrek jest pod wpływem alkoholu na imprezie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...