Szkoła (559)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Weronika ukrywa fakt, że nie nosi stanika. Jej sekret poznaje Ania, która zamierza ją ośmieszyć. Paulina namawia Krzysztofa do pobicia jej adoratora. Gdy słyszy odmowę, planuje zemstę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Weronika próbuje ukryć fakt, że nie nosi jeszcze stanika. Jej sekret poznaje Ania, która następnie publikuje w internecie zdjęcie ośmieszające nastolatkę. Po konfrontacji z koleżankami usuwa fotografię. Licealista Krystian Wiśniewski spędził trzy miesiące w ośrodku wychowawczym. Teraz próbuje zmienić swoje zachowanie. Paulina namawia kolegę do pobicia adorującego ją Marcina. Kiedy nastolatek odmawia, wściekła uczennica wynajmuje inną osobę, by wypełniła to zadanie. Jednocześnie wrabia Krystiana. Prawdę zna Marcin i próbuje pomóc licealiście udowodnić swoją niewinność.

Występują

Zobacz także

Ładuję...