Szkoła (535)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Diana sądzi, że zaszła w ciążę. Jej partner i inni uczniowie opiekują się koleżanką. Nastolatce coraz bardziej się to podoba. Kiedy dostaje miesiączki, postanawia wmówić wszystkim, że poroniła.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealistka Diana Fabicka sądzi, że zaszła w ciążę. Jej partner i inni uczniowie opiekują się koleżanką. Nastolatce coraz bardziej się to podoba. Kiedy dostaje miesiączki, jest załamana. Postanawia wmówić wszystkim, że poroniła. Kamila Zięba z drugiej klasy nie ma pieniędzy na urodzinowy prezent dla swojego chłopaka. Postanawia sprzedawać uczniom tabletki przeciwbólowe, reklamując je jako dopalacze. Wkrótce licealiści orientują się w oszustwie i próbują odzyskać pieniądze. Nastolatka robi wszystko, by jej partner nie odkrył, jak zdobyła pieniądze.

Występują

Zobacz także

Ładuję...