Szkoła (512)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Licealista Wojtek bardzo kocha swoją dziewczynę i chce się jej oświadczyć. Zaczyna jednak mieć wątpliwości, czy Natalia doceni pierścionek, który ma otrzymać. Za namową kolegi postanawia kupić nowy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Wojtek Zaniewicz bardzo kocha swoją dziewczynę i chce się jej oświadczyć. Zaczyna jednak mieć wątpliwości, czy Natalia doceni pierścionek, który ma otrzymać. Za namową kolegi postanawia kupić nowy. O pomoc w dokonaniu wyboru prosi koleżankę Oliwię. Natalia zauważa ich razem. Radek Borysiak razem z kolegami założył drużynę piłkarską dla tak zwanych wyrzutków. Zrzesza uczniów, którzy nie są specjalnie uzdolnieni sportowo. Pomysł zyskuje uznanie, a zespołem zaczyna interesować się telewizja. Radek chce wypaść przed kamerami jak najlepiej, więc wyrzuca kilku słabszych kolegów. Niestety, wywiad nie idzie po jego myśli, ośmiesza się przed reporterką. W dodatku wyrzuceni uczniowie zakładają własną drużynę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...