Lombard. Życie pod zastaw (1)

serial obyczajowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Karol Stawicki nie może znaleźć pracy jako historyk sztuki. Zatrudnia się w lombardzie. Niebawem wchodzi w sam środek nietuzinkowej transakcji. Przedsiębiorca przywozi całą produkcję bluz pod zastaw.

Oglądaj w telewizji

So 9.07 4:00
TV Puls 2logo

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a nawet klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Karol Stawicki nie może znaleźć pracy jako historyk sztuki. Zdesperowany, odpowiada na ogłoszenie i trafia do lombardu. Wchodzi w sam środek nietuzinkowej transakcji. Prywatny przedsiębiorca, który ma kłopoty finansowe, przywozi mu całą produkcję bluz pod zastaw. Choć właściciel zakładu proponuje niższą wycenę, niż klient oczekuje, mężczyzna nie ma wyjścia i zgadza się na propozycję Kazimierza. Kłopoty zaczynają się, gdy ciężarówka z bluzami zostaje skradziona sprzed lombardu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...