Lombard. Życie pod zastaw (25)

serial obyczajowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W lombardzie pojawia się kobieta, która zastawia wysokiej klasy laptopa. Okazuje się, że sprzęt był używany przez jej syna, początkującego pisarza. Matka chce go zmusić do podjęcia normalnej pracy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a nawet klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

W lombardzie pojawia się kobieta, która zastawia wysokiej klasy laptopa. Nie wygląda na bogatą, dlatego budzi podejrzenia pracowników. Okazuje się, że sprzęt był używany przez syna kobiety, początkującego pisarza. Matka, odbierając mu narzędzie pracy, chce go zmusić do podjęcia normalnej pracy, żeby przestał być dla niej obciążeniem. Karol, sprawdzając laptopa pod kątem nielegalnych treści, znajduje powieść chłopaka. Zaczyna ją czytać i stwierdza, że jest ciekawa. Postanawia pójść na rękę pisarzowi. Zgrywa jego pracę na przenośny dysk, a później udostępnia swój komputer, by chłopak mógł ukończyć dzieło, którym zainteresowało się jedno z wydawnictw. Tymczasem lombard Kazimierza traci klientów z powodu konkurencji. Adrian, wykorzystując swój urok osobisty, podpytuje pracowniczkę urzędu skarbowego, czy możliwe jest nasłanie na konkurentów kontroli.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...