Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 429

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W szpitalu zjawia się 27-letni Marek, któremu ukruszył się ząb. Próbował sam naprawić szkodę. Przykleił sobie język do szczęki. Na oddział trafia również jedenastolatek, który brał udział w bójce.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

W szpitalu zjawia się 27-letni Marek, któremu ukruszył się ząb. Mężczyzna panicznie boi się dentysty, więc próbował sam naprawić szkodę za pomocą szybkoschnącego kleju. Jednak niechcący przykleił sobie język do górnej jedynki. Na oddział przyjeżdża również dziewczyna pacjenta, która jest z nim tyko dla pieniędzy. Okazuje się, że kiedyś była kochanką jego ojca. Rodzice przywożą do szpitala 11-letniego syna. Chłopak naśmiewał się z kolegi pakistańskiego pochodzenia. Między dziećmi doszło do bójki, a Pakistańczyk oblał pacjenta płynem do robienia baniek. On wpadł w histerię.

Występują

Zobacz także

Ładuję...