Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 404

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na SOR trafiają kobiety poszkodowane w wypadku samochodowym. Spowodował go partner jednej z nich. Anna Nowicka zajmuje się nastolatkiem, który uderzył się w głowę podczas przejażdżki na dachu windy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR trafiają dwie kobiety, które miały wypadek samochodowy. Partner jednej z pacjentek, kierowca auta, doprowadził do zderzenia, kiedy przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mężczyzna nie czuje się winny, ale nie chce iść do więzienia, więc próbuje zrzucić winę na kobietę, w którą wjechał samochodem. Podrywa ją, by uniknąć kary. Tymczasem stan kobiety gwałtownie się pogarsza, musi być natychmiast operowana. Doktor Anna Nowicka zajmuje się 16-letnim pacjentem, który uderzył się w głowę, jeżdżąc na dachu windy. Chłopak jest zakochany w siostrze osiedlowego chuligana. Aby być bliżej niej, zaczął zadawać się z jej bratem i jego kolegami. Nastolatek chciał im zaimponować, dlatego jechał na windzie. Tymczasem dziewczyna zachodzi w ciążę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...