Szpital | sezon 4 odc. 389

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Nastoletnia pacjentka oddziału ratunkowego ma podrażnioną skórę twarzy. Jest zrozpaczona, gdyż planowała udział w konkursie piękności. Karetka pogotowia przywozi też na SOR poparzoną siedmiolatkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do szpitala przyjeżdża 16-letnia Sabina Maj wraz ze swoją babcią. Dziewczyna zrobiła sobie maseczkę z ogórków, która podrażniła jej skórę. Nastolatka jest zrozpaczona, bo ma wystąpić w konkursie piękności na miss galerii handlowej. Dziewczynę przyjmuje dr Michał Morawski. Pogotowie przywozi na SOR 7-letnią Basię Wiernicką, która została poparzona w pożarze. Dziewczynkę uratowała matka. Kobieta również jest ranna i podtruta czadem. W szpitalu zjawia się także siostra pacjentki. Okazuje się, że kobiety nie rozmawiały ze sobą od lat. Matka dzieci odbiła swojej siostrze chłopaka i wyszła za niego za mąż. Mężczyzna nie interesuje się jednak rodziną i zdradza kobietę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...