Szkoła (295)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat

W skrócie

Licealiści Edyta i Wiktor chcieliby przeżyć swój pierwszy raz. Chłopak martwi się jednak brakiem doświadczenia. Gimnazjalistka Antosia dowiaduje się, że jej mama ma kochanka. Staje się za agresywna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealiści Edyta i Wiktor są parą od dłuższego czasu. Oboje chcieliby przeżyć swój pierwszy raz, mają jednak dużo obaw. Chłopak martwi się brakiem doświadczenia. Aby je zdobyć, umawia się z inną uczennicą. Tak naprawdę jest ona dziewicą, o czym nikt nie wie. Kaja i Wiktor udają przed kolegami nastolatka, że spędzili razem noc. Tymczasem Edyta dowiaduje się o rzekomej zdradzie i zrywa z partnerem. Gimnazjalistka Antosia jakiś czas temu stała się za agresywna. Nastolatka mówi przyjaciółce, że odkryła tajemnicę mamy. Kobieta ma kochanka, który namawia ją do rozwodu. Zachowanie Antosi coraz bardziej martwi jej wychowawcę, Andrzeja Lesickiego. Wkrótce dziewczyna ucieka z domu i spędza noc na dworcu kolejowym.

Występują

Zobacz także

Ładuję...