Szkoła (294)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat

W skrócie

Starsza siostra Marysi okłamuje ją, że jest ona adoptowaną córką nauczycielki. Gimnazjalistka Sara przyjaźni się ze złośliwą Moniką. Nastolatka namawia ją do robienia przykrości innym uczniom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Marysia często kłóci się z siostrą, która nie potrafi zaakceptować tego, że jest ona nieodpowiedzialna i ma szalone pomysły. Podczas sprzeczki starsza dziewczyna okłamuje Marysię, że jest ona adoptowaną córką nauczycielki informatyki, Kariny Kłosek. Uczennica gimnazjum Sara przyjaźni się ze złośliwą i samolubną Moniką Barańską. Nastolatka namawia ją do robienia przykrości innym uczniom. Wychowawczyni wzywa do szkoły matkę Sary. Kobieta ostrzega córkę, że jeśli nie zmieni swojego zachowania, nie pojedzie na wymarzone wakacje z koleżankami. Sara postanawia więc pomóc mniej zamożnej Małgosi. Monika namawia ją, by przy okazji nakręciła kompromitujący filmik.

Występują

Zobacz także

Ładuję...