Szpital | sezon 4 odc. 369

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Do szpitala przychodzi 45-letni Roman, który zgłasza się na SOR z powodu czkawki i bólu brzucha. Towarzyszy mu jego asystentka. Mężczyzna cierpi z powodu przejedzenia. Pacjenta bada dr Gajda.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do szpitala przychodzi 45-letni Roman, który zgłasza się na SOR z powodu nieustępującej czkawki i bólu brzucha. Towarzyszy mu jego asystentka. Mężczyzna cierpi z powodu przejedzenia. Obiecał żonie, że przejdzie na dietę, ale najpierw chciał się najeść do syta. Asystentka zorganizowała dla niego ucztę z wielu dań. Pacjenta bada dr Dominika Gajda. Karetka pogotowia przywozi do szpitala 16-letniego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i spowodował wypadek. Pacjent jest półprzytomny, ma rozbitą głowę i rozciętą lewą rękę. Zajmuje się nim ordynator oddziału, dr Piotr Wójtowicz.

Występują

Zobacz także

Ładuję...