Szpital | sezon 4 odc. 368

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Karetka przywozi do szpitala 15-letnią Dagmarę, która razem z ojcem i starszym bratem paliła w domu halucynogenną szałwię. Pod jej wpływem wyskoczyła przez okno i mocno się poturbowała.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka przywozi do szpitala 15-letnią Dagmarę, która razem z ojcem i starszym bratem paliła w domu halucynogenną szałwię. Pod jej wpływem wyskoczyła przez okno i mocno się poturbowała. Pacjentkę przyjmuje ordynator oddziału, dr Piotr Wójtowicz. Pacjentem oddziału jest także 70-letni Zdzisław, który pokłócił się z żoną. Kobieta powiedziała mu, że chce od niego odejść. Mężczyzna chciał wzbudzić w niej poczucie winy - udając ból w klatce piersiowej i duszności, zgłosił się do szpitala. Starszy pan trafia pod opiekę dr. Roberta Szewczyka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...