Szpital | sezon 4 odc. 479

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

22-letnia recydywistka Karina trafia do szpitala po tym, jak próbowała okraść na ulicy mężczyznę i została przez niego pobita. W tym samym czasie Jacek i Aneta przywożą na SOR swoją 16-letnią córkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do szpitala zgłasza się 22-letnia Karina, która razem z koleżanką chciała okraść spotkanego na ulicy mężczyznę. Ofiara, broniąc się, dotkliwie pobiła pacjentkę. Dziewczyna bardzo źle się poczuła, na chwilę straciła przytomność i ma zawroty głowy. Przyjmuje ją doktor Robert Szewczyk. Karina jest recydywistką, która po wyjściu z więzienia postanowiła zmienić swoje życie. Jednak koleżanka namówiła ją do kradzieży. Dziewczyna żałuje tego, co zrobiła. Wkrótce okazuje się, że właściciel sklepu, w którym pracuje, zakochał się w niej. Karina odwzajemnia to uczucia. Jej koleżanka próbuje ich rozdzielić. Jacek i Aneta przywożą na SOR swoją 16-letnią córkę, Olgę. Nastolatka została przypadkowo kopnięta przez tancerza podczas pokazu breakdance. Dziewczyna upadła i mocno uderzyła się w głowę. Pacjentka doktora Piotra Wójtowicza zaprzyjaźnia się ze sprawcą wypadku, a ten chce ją zabrać na wycieczkę do Holandii. Ojciec Olgi nie chce o tym słyszeć, zaś matka staje po jej stronie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...