Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 313

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Karetka przywozi do szpitala 13-letnią Dagmarę, która spadła z ruchomych schodów w sklepie. Wdała się tam z koleżanką w bójkę o sukienkę. Na oddział zgłasza się też bezdomna, którą ugryzł nietoperz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka przywozi do szpitala 13-letnią ranną Dagmarę, która spadła z ruchomych schodów w sklepie z odzieżą. Wdała się tam z koleżanką w bójkę o sukienkę. Pacjentką zajmie się ordynator, doktor Piotr Wójtowicz. Na oddziale zjawiają się matka i ojciec ciągle kłócących się dziewczyn. Okazuje się, że w przeszłości byli oni ze sobą związani. Na oddział ratunkowy zgłasza się 50-letnia bezdomna Marta, która została ugryziona przez nietoperza. Zajmuje się nią doktor Robert Szewczyk. Pacjentka wstydzi się przyznać, że od dwóch lat żyje na ulicy i nie ma nikogo bliskiego. Nieoczekiwanie na oddziale spotyka swoją dawną sąsiadkę, która, wbrew jej woli, dzwoni do jej pasierbicy.

Występują

Zobacz także

Ładuję...