Ojciec Mateusz 10: Ślepy los (134)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W wypadku samochodowym ginie chłopiec, który podróżował razem ze swoim nauczycielem. Policjanci odkrywają, że ktoś poluzował śruby w kole pojazdu. Nocul jest pewien, że zrobił to dozorca.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Do klubu, w którym bawi się młodzież, wchodzi nauczyciel, Ryszard Waldoń. Mężczyzna chce rozmawiać z Arturem, jednym ze swoich uczniów. Okazuje się, że chłopak zainstalował w pokoju nauczycielskim i w domu pedagoga kamerki. Waldoń grozi chłopakowi policją, po czym wspólnie odjeżdżają. Niebawem dochodzi do wypadku samochodowego z udziałem obu mężczyzn, w którym życie traci Artur. Policja odkrywa, że ktoś celowo poluzował śruby w kole samochodu Waldonia. Nocul jest pewien, że dokonał tego dozorca Michał Stanek, który został zarejestrowany przez kamery z monitoringu, gdy wchodził do pubu za pedagogiem. Policjanci znajdują w mieszkaniu mężczyzny urządzenia używane do podsłuchu i kopertę z pieniędzmi. Stanek zostaje zatrzymany. Okazuje się jednak, że taką samą kamerę znaleziono również przy Arturze. Możejko wypuszcza dozorcę, zleca jednak obserwację mężczyzny. Tymczasem mężczyzna spotyka się z Waldoniem i przyjmuje od nauczyciela kopertę z pieniędzmi. W chwili przekazania łapówki stróże prawa wkraczają do akcji. Na zabezpieczonym przez policję materiale pochodzącym z domu Stanka nauczyciel znajduje się w objęciach piastującej wysokie stanowisko zamężnej kobiety. Tymczasem Mateusz rozmawia z kolegami Artura. Odkrywa, że pedagog znęcał się nad uczniami, którzy chcieli go przestraszyć, odkręcając mu koło. Tymczasem Natalia, chcąc zaoszczędzić jak najwięcej czasu, tworzy szczegółowy plan tygodnia. Jej pomysł nie podoba się Pluskwie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...