Ojciec Mateusz 10: Dzień Papieski (127)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Policja szuka sprawcy pobicia starego Marysiaka, który mieszka z rodziną w zaniedbanej, przeznaczonej do rozbiórki kamienicy. Jednym z podejrzanych jest właściciel budynku, Morawski.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W ruderze przeznaczonej do rozbiórki mieszka rodzina Marysiaków. Pewnego dnia dzieci znajdują ojca nieprzytomnego z wyraźnymi śladami uderzenia na skroni. Wkrótce na miejsce dociera policja. Najstarszy syn opowiada Karolinie o tragicznej nocy. Okazuje się, że wieczorem starego Marysiaka odwiedził właściciel kamienicy, Morawski. Mężczyzna zostaje niezwłocznie przesłuchany. Karolina rozmawia także z egzekutorem długów Wicharym, który miał eksmitować rodzinę z lokalu. Niebawem zostaje zatrzymany młodszy syn Marysiaka, Marcin, który został przyłapany w markecie na kradzieży karty SD. Wychodzi na jaw, że chłopak nagrał swoją komórką moment, w którym jego ojciec został uderzony sztachetą w głowę. W tym czasie w Sandomierzu trwają przygotowania do obchodów Dnia Papieskiego. Nieoczekiwanie Mateusz rezygnuje z udziału w uroczystości. Natalia uważa, że duchowny przechodzi kryzys wieku średniego.

Występują

Twórcy

Ładuję...