Ojciec Mateusz 10: Zakładniczka (130)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W nocy do kościoła włamują się złodzieje. Natalia wzywa policję. Na miejsce przyjeżdżają Marczak i Górska. W zakrystii funkcjonariuszka zostaje obezwładniona przez jednego z bandytów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W nocy do kościoła włamują się złodzieje. Natalia wzywa policję. Na miejsce przyjeżdżają Marczak i Górska. Funkcjonariuszka wchodzi na zakrystię, gdzie łapie przestępców na gorącym uczynku. Nie zauważa jednak jednego z nich i zostaje obezwładniona. Jej współpracownicy próbują negocjować, ale reprezentująca bandytów kobieta stawia im twarde warunki. Okazuje się, że jeden z jej towarzyszy jest ranny i potrzebuje pomocy. Do kościoła wchodzi z apteczką Mateusz. Jakiś czas później opuszcza budynek i relacjonuje funkcjonariuszom sytuację. Okazuje się, że w środku są trzej mężczyźni i jedna kobieta w kominiarkach. Duchowny zdradza policjantom, że rozpoznał przestępców po głosie i wie, że są oni krewnymi Marii Zykun. Kobieta zostaje sprowadzona do kościoła.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...