Ojciec Mateusz 10: Celebryta (128)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Możejko i jego podwładni prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa słynnego aktora, Tomasza Bizonia. W gronie podejrzanych znajduje się m.in. była narzeczona artysty Irena Mańkowska.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W domu właściciela księgarni, Wiktora Rotmana (Robert Czebotar), zostają znalezione zwłoki sławnego aktora Tomasza Bizonia (Mariusz Zalejski), znanego pod pseudonimem Thomas Bison. Policja znajduje tam także nieprzytomną nauczycielkę, Irenę Mańkowską (Grażyna Błęcka-Kolska), u której niebawem zostaje stwierdzone zatrucie alkoholowe. Policja rozpoczyna śledztwo. Wkrótce wychodzi na jaw, że kobieta była przed laty zaręczona z celebrytą i obwinia go o to, że porzucił ją bez słowa. Irena zostaje zatrzymana pod zarzutem zabójstwa Bizonia. Sprawdzając bilingi denata, policjanci wpadają także na trop niejakiego Jakuba Zielińskiego (Mirosław Guzowski). Inny ślad prowadzi ich do fanki Bizonia, Sylwii, która korespondowała z ofiarą mailowo. Kluczem do rozwiązania zagadki okazuje się "Lord Jim" Josepha Conrada. Wychodzi na jaw, że Bizoń nie był wcale tak kryształowy, jak jego bohaterowie. Miał nieślubne dziecko, Janka, którego matkę porzucił przed laty.

Występują

Twórcy

Ładuję...