Ojciec Mateusz 10: Radar (132)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W komendzie zjawia się ranny mężczyzna. Oskarża o pobicie dwóch funkcjonariuszy drogówki. Jego zeznania kierują podejrzenia na Gibalskiego. Funkcjonariusze podejmują wewnętrzne śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Na komendzie zjawia się ranny w głowę mężczyzna, Bohdan Krajewski. Poszkodowany oskarża o pobicie dwóch funkcjonariuszy drogówki. Gdy przekroczył prędkość, został zatrzymany. Jeden z policjantów zasugerował mu, by wręczył łapówkę. Kierowca jednak odmówił. Wówczas sprawcy pobili go i odjechali z miejsca zdarzenia nieoznakowanym autem. Krajewski zeznaje, że jeden z napastników miał złoty zegarek. Karolina przypomina sobie, że podobnym przedmiotem chwalił się niedawno kolega po fachu, Przemek. Również portret pamięciowy sprawcy pobicia kieruje podejrzenia na Gibalskiego. Nocul i Możejko przywożą go na komendę. Obok wewnętrznego śledztwa policja szuka nowych tropów w tej sprawie. Trafia na ślad dwóch studentów, którzy chcieli zaimponować swoim dziewczynom pieniędzmi.

Występują

Twórcy

Ładuję...