Pogranicze w ogniu (19/24)

serial sensacyjny Polska 1991  od 12 lat

W skrócie

Relke zamierza uwięzić tych, którzy przekazują informacje z kancelarii Guderiana. Ma dowody powiązania Georga z baronówną von Nitzner.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Relke stara się doprowadzić do zamknięcia tych, którzy przekazują informacje z kancelarii Guderiana. Interesuje się Georgiem. Ma dowody jego powiązań z baronówną von Nitzner i wie, że opłacają go Polacy. Tymczasem Abwehra zastawia pułapkę na szpiegów. Piszą tajny memoriał, którego kopia ma być bardzo trudna do zdobycia. Mimo to hrabia Georg chce się podjąć zadania i zdobyć materiał. Nie powstrzymują go nawet zapewnienia Czarka, że Niemcy wpadli na jego trop. Georg prosi Irenę o kopie memoriału. Nieświadoma niczego kobieta wpada w pułapkę Abwehry. Niemcy, którzy przekupili służącego hrabiego, zatrzymują także samego Georga.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...