Pogranicze w ogniu (7)

serial sensacyjny Polska 1988  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wywiady zach. Europy dowiadują się o tajnym liście ministra spraw zagranicznych Niemiec do księcia Hohenzollerna. Czarek zdobywa dokument.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Wywiady zachodniej Europy dowiedziały się o tajnym liście ministra spraw zagranicznych Niemiec do księcia Hohenzollerna. Czarek podszywa się pod Austriaka, Ottona Straussa i zdobywa dokument. Wynika z niego, że Niemcy w zamian za zagwarantowanie Europie pokoju na konferencji w Locarno chcą rewizji wschodnich granic i Gdańska. Sztab polskiego wywiadu lekceważy dokument. Kaleta postanawia nagłośnieniem procesu oficerów Piątkowskiego i Rubanka dowieść prawdziwych zamiarów Niemiec wobec Polski. Tymczasem Czarek werbuje do wywiadu porucznika Sylwestra Madeja.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...