Pogranicze w ogniu (6)

serial sensacyjny Polska 1988  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Hubert, współpracownik wywiadu, ujawnia Czarkowi istnienie przecieku w sztabie WP. Wetter i wysłannik centrali czekają na potwierdzenie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Współpracownik polskiego wywiadu w gdańskiej policji niemieckiej, Hubert, ujawnia Czarkowi istnienie przecieku w sztabie WP. Radca Wetter, jego zastępca Voraczek i wysłannik berlińskiej centrali, porucznik Relke, w komórce Abwehry w Gdańsku czekają na tajny dokument ze sztabu WP, który ma dostarczyć Piątkowski. Tymczasem Czarek próbuje ustalić źródła przecieku. Trop wiedzie do jednostki w Chełmnie, którą dowodzi porucznik Sarna. Razem z Czarkiem zastawia on pułapkę i aresztuje Piątkowskiego. Jego mimowolnym wspólnikiem okazuje się porucznik Rubanek. Piątkowski usiłuje popełnić samobójstwo. Gdy nie zjawia się na spotkaniu Abwehry, ta szuka przecieku w komórce gdańskiej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...