Pogranicze w ogniu (5)

serial sensacyjny Polska 1988  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Berlin, 1923. Franek Relke koordynuje uruchomienie w Polsce placówek niemieckiego wywiadu. Czarek Adamski działa w polskim kontrwywiadzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Berlin, rok 1923. Franz Relke koordynuje przygotowania do uruchomienia w Polsce placówek niemieckiego wywiadu. W tym celu wyjeżdża do Gdańska, by stworzyć tego typu oddział w gmachu miejscowej policji. Szefem placówki mianuje radcę Wettera, który szybko zdobywa materiały obciążające porucznika Konrada Piątkowskiego. Poznając jego skłonności do hazardu i alkoholu, szantażem zmusza żołnierza do zdobywania dla Niemców informacji. Tymczasem w Chełmnie Czarek Adamski angażuje się w działalność polskiego kontrwywiadu. W podjęciu decyzji o tej pracy pomogła mu świadomość zdrady Franka. Pierwszym zadaniem Adamskiego jest rozszyfrowanie informatora, którym jest prowokator pracujący przy sprawie Piątkowskiego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...