Pogranicze w ogniu (1/24)

serial sensacyjny Polska 1988  od 12 lat

W skrócie

Konspirującej grupie harcerzy przewodzą Czarek Adamski i Franek Relke z polsko-niemieckiej rodziny. Franek wierzy, że jego ojciec został wcielony do niemieckiej armii wbrew swej woli.

Oglądaj w telewizji

Pon 4.03 16:35
TVP Kulturalogo
Wt 5.03 9:00
TVP Kulturalogo

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Poznań, rok 1917. Konspirującej grupie harcerzy przewodzą Czarek Adamski i pochodzący z polsko-niemieckiej rodziny Franek Relke. Obaj podkochują się w tej samej dziewczynie, Dorocie. Franek wierzy, że jego ojciec, Niemiec, został wcielony do armii wbrew swojej woli. Odwiedzający go Leuben, dowódca Rudolfa Relkego, mówi mu, że w gruncie rzeczy jego ojciec jest niemieckim bohaterem. Zginął, gdy sam został na posterunku, ponieważ walczący obok niego, wcieleni do niemieckiej armii Polacy uciekli. Ta wiadomość odmienia ideały Franka.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...