Pogranicze w ogniu (13)

serial sensacyjny Polska 1991  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wicherek dezerteruje z armii. Odnajdują go polscy agenci. Czarek odkrywa, że Relke zbudował pod Inowrocławiem makietę fragmentu miasta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Wicherek, noszący teraz nazwisko Leber, zdezerterował z armii. Wyjechał do Gdańska gdzie znaleźli go agenci polskiego wywiadu. Córka Lebera, Ewa, uczestniczyła w kursie zorganizowanym w Berlinie przez Relkego. Szpiegując dziewczynę Czarek odkrył, że generał zbudował pod Inowrocławiem makietę fragmentu miasta. Ponadto mężczyzna dowiaduje się, że Niemcy budują dodatkowe ścianki w budynku prezydium gdańskiej policji, a wojsko przygotowuje się do specjalnego zadania. Patera, ulubieniec generała Relkego i agent Abwehry, przekonuje dowódcę do pomysłu przyłączenia Gdańska do Niemiec. Generał zostaje zatrzymany i oskarżony o prowokację.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...