Pogranicze w ogniu (10/24)

serial sensacyjny Polska 1988  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Śledzona przez agentów polskiego wywiadu Elsa jedzie do Niemiec. W jej bagażu wykryte zostają dokumenty dotyczące uzbrojenia polskiej armii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Polski wywiad śledzi każdy krok Elzy. Niezależnie od "zwerbowanego" przez nią Madeja, Czarek podsuwa jej też inną drogą pocztę pomiędzy sztabem WP a MSW. Chce tym samym wytropić łącznika Elzy z Berlinem. Tymczasem Niemka jedzie do swojego kraju. Na granicy w jej bagażu wykryte zostają dokumenty dotyczące uzbrojenia polskiej armii. Nie wiadomo, skąd pochodziły. Ani polski, ani niemiecki wywiad nie przekazywał ich kobiecie. Niemka zostaje aresztowana i skazana na 15 lat więzienia. Madej w praskim hotelu wymienia dokumenty sztabu WP na dolary. Obserwują go zamaskowani Czarek i Zygmunt. Niespodziewanie pojawia się Relke.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...