Ojciec Mateusz 10: Kolekcjoner (133)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W hotelu dochodzi do próby zabójstwa. Nieprzytomny Herman Van Klausen trafia do szpitala. Podejrzaną odwiedza w areszcie Mateusz. Dowiaduje się, że ranny kolekcjonował antyki.

Oglądaj w telewizji

Wt 9.08 21:10
TVP Polonialogo
Śr 10.08 13:05
TVP Polonialogo
Pt 12.08 3:25
TVP Polonialogo

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W hotelu dochodzi do próby zabójstwa. Nieprzytomny biznesmen Herman Van Klausen trafia do szpitala. Karolina i Nocul dowiadują się od recepcjonisty, że dzień wcześniej zameldowała się u cudzoziemca kobieta. Funkcjonariuszom udaje się ustalić jej tożsamość na podstawie karty meldunkowej. W pokoju mężczyzny znajdują też pusty portfel. Jadą do mieszkania Majki Sroki, gdzie znajdują rzeczy należące do Van Klausena. Kobieta zostaje zatrzymana. W areszcie odwiedza ją Mateusz, który dowiaduje się, że ranny mężczyzna jest znanym kolekcjonerem antyków. Możejko i Górska odwiedzają mającego bardzo podobne pasje Ksawerego Rytla. Wkrótce na jaw wychodzi, że ma on długi, a jego żona Izabela bez jego wiedzy sprzedała Hermanowi bezcenne listy miłosne Napoleona do Marii Walewskiej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...